Rány přišly z venku. Někdo rozbil okna dvěma jedoucím autobusům. Policie hledá svědky

Zlínští policisté se zabývají dvěma případy rozbití okenní výplně autobusu. Obě okna dvou autobusů rozbil neznámý výtržník v pátek v brzkých ranních hodinách na blízkých místech v rozmezí jedné hodiny v centru Zlína. Škoda dosud nebyla přesně vyčíslena. Za poškození cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Řidič autobusu, který vyjížděl v pátek o půl čtvrté ráno z vozovny Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a pokračoval ve směru jízdy na sídliště Jižní Svahy přes Benešovo nábřeží, uslyšel krátce po půl čtvrté ráno na křižovatce ulic Benešovo nábřeží a Dlouhá ránu, které nevěnoval pozornost. Až na zastávce Pod Babou uslyšel sypání střepů z okna. Zastavil, aby zjistil, co se stalo. V té době v autobuse nejeli žádní cestující. Řidič pokračoval v cestě s novým trolejbusem, který mu po dohodě dopravil dispečer,“ popsala mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Hodinu nato, ve 4.40 hodin vyjela z autobusového nádraží ve Zlíně řidička autobusu, která měla namířeno přes Fryšták do Holešova. Na křižovatce ulic Vodní a Dlouhá uslyšela ránu. Na nejbližší zastávce ve Zlíně nastupovala žena, která řidičce oznámila, že má rozbité zadní okno autobusu, z něhož se začíná sypat sklo.

„Policisté žádají případné svědky, kteří bydlí na ulici Dlouhá nebo Vodní a viděli v pátek ve 3.30 hodin, případě ve 4.40 hodin, jak se někdo snaží poškodit okna autobusu, aby se ozvali na linku tísňového volání policie – 158,“ vyzvala a zároveň poděkovala Kozumplíková.

Please follow and like us:
0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *