Novinky v MHD: trolejbusy do zoo, platba kartou ve vozech i automatech, chytrá zastávka a zatrolejování Otrokovic. Jen Prštné stále zůstává „nezodpovězeno“

Městskou hromadnou dopravu ve Zlíně a Otrokovicích v nejbližších měsících a letech čekají velké změny. Vyplývá to alespoň z informací ze setkání fanoušků MHD s vedením Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Ti na svých stránkách uvádějí: Tak co se týká linky číslo 55, tak podle ředitele pokud vše půjde tak, jak má, mohla by být v Otrokovicích do konce tohoto roku natažena trolej po nadjezd. Tento rok by se mělo taky vypsat výběrové řízení na nové tři solo parciální trolejbusy právě na tuto linku. Než trolejbusy dojdou bude se tam zajíždět jako do teď linka 2 na dieselagregát,“ píší.

Nové trolejbusové linky 4 a 5 by se měly spustit 1. 4. „Není to však úplně na 100 %, záleží v jakém stavu budou trolejbusy, ale DSZO dělá vše proto aby se ten projekt spustil i za cenu, že by se občas na nějakém kurzu objevil autobus. Zatím bude zkušební provoz, a uvidí se jak bude stačit kapacita, ředitel počítá s tím, že se bude muset provoz zahustit,“ uvádějí informace ze setkání.

Už asi po šesté se bude vypisovat nové výběrové řízení na nový odbavovací systém a automaty, který by byl schopný brát i karty.

„Jako novinka, která bude brzo v naší síti, by měla být chytrá zastávka. Bude to zastávka Štípa pož. zbrojnice, kde se bude přestupovat z trolejbusu 4 na autobus 46 na Velíkovou a ještě ZOO kde bude přestup opačný, z autobusu z Velíkové na trolejbus do Zlína. Zatím se o tom ale jedná, takže ještě to není úplně jisté zda to tak dopadne jak bych vedení chtělo,“ dodávají.

Informace z části potvrdila i Dopravní Společnost Zlín – Otrokovice ve své tiskové zprávě ze setkání. Jediné co stále (už roky) zůstává stále otázkou je spuštění nové linky 39 do Prštného.

Please follow and like us:
0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *